Książka i prelekcje

Parę miesięcy temu postanowiłem pisać blog, ale tak naprawdę pochłaniały mnie wtedy prace nad moją zapowiadaną od kilku lat książką. Kiedy już w kwietniu wydawało mi się, że jest gotowa, okazało się , że jednak chcę ją poszerzyć i nieco zmienić jej formę. Nie tak łatwo zmieścić na założonych przeze mnie ponad stu stronach doświadczenia z dwadziestu pięciu lat podróży. Sposób mojego wędrowania zmieniał się nieco wraz z upływem lat, jednak prawie zawsze były to spontaniczne samotne wyprawy bez pieniędzy i mapy…

Po latach doszedłem do wniosku, że najlepsza dla mnie podróż, to taka, która niczemu konkretnemu nie służy. Po prostu jadę przed siebie, snuję się po świecie, nie wiedząc, gdzie przyjdzie spędzić następny dzień. Dla mnie liczą się wrażenia, spostrzeżenia, przemyślenia. Kiedy pojawia się już jakiś cel, to tak trochę ogranicza moją wrażliwość na to, co wokół. Podobnie jest z podróżowaniem z kimś. To oczywiście piękne dzielić się przeżyciami i widokami, ale czyjaś obecność też mnie ogranicza.

Za to po powrocie bardzo chętnie dzielę się moimi doświadczeniami z podróży podczas moich prelekcji, na których prezentuję filmy nagrywane w ponad stu do tej pory zwiedzonych krajach, obszernie i żywo je komentując. Uwielbiam stawać przed publicznością złożoną z słuchaczy z każdej grupy wiekowej i społecznej. Jak wiadomo, najtrudniej jest zaimponować przedszkolakom, ale to mi się udaje równie dobrze, jak szczera rozmowa z nastolatkami czy z ich babciami i dziadkami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszam na spotkania ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =